Фудбал: Пораз Златибора на премијери

Фудбалери Златибора изгубили су од Тимока резултатом 1:0 на отварању сезоне у Првој лиги Србије код куће. Ово је био први такмичарски меч на стадиону Швајцарија за чајетински тим након више од годину дана, и мноштва пријатељских утакмица одиграних летос.

Екипа из Зајечара је до победе дошла голом из пенала у 43. минуту који је реализовао Иван Драгићевић. Претходно је Златибор имао две шансе али није дошао до гола, као што ни иницијатива у другом полувремену није довела до повољних прилика. Нервоза због одлука судије је све више расла, па су у финишу меча искључени тренер Златибора Предраг Ристановић и нападач Ђорђе Ивковић, као и везиста Тимока Игор Пантић.

До паузе за освежење није било великих шанси, иако су оба тима имала добре акције у близини гола. Високи нападач Ивковић је био мета центаршутева домаћих, и у 37. минуту добро је примирио лопту, упутио је ударац, али право у голмана Јовановића. Два минута касније је млади Чумић одлично шутирао са тридесетак метара, али лопта одлази тик изнад пречке. Још су домаћи навијачи били под утиском од претходне шансе када се десио преломни моменат утакмице. Након што одбрана домаћих није успела да изнесе лопту из шеснаестерца, па је фаулиран Рошевић, за шта је свиран једанаестерац. Прецизан са беле тачке био је Драгићевић који лопту шаље далеко од голмана и доноси предност Зајечарцима. Друго полувреме обележила је иницијатива популарног Златиборца, док је Тимок чекао шансу из контре. Судијске одлуке повећавале су нервозу у домаћој екипи, па тренер Ристановић добија црвени картон. У финишу је дошло до кошкања између играча, па Ивковић на једној и Пантић на другој страни добијају по црвени картон. Последњу шансу за Златибор имао је Цветић из слободног ударца, али без промене резултата.

Прву утакмицу нове сезоне у Првој лиги Србије посетио је велики број локалних љубитеља спорта, али и туриста који су искористили боравак на Златибору да погледају друголигашки фудбал. У саставу Тимока био је и играч из општине Чајетина Милош Гардић, али није улазио у игру.

Златибор - Тимок 0:1 (0:1) Стадион: Швајцарија, гледалаца: 300, судија: Душан Панчић. Златибор: В. Савић, Јањушевић, Башић, Цветић, Филиповић (од 80. Хаџибулић), Рмуш (од 74. Радоман), Милорадовић (од 46. Дашић), Јовановић, Радосављевић(од 74. Стаменић), Чумић, Ивковић. Тимок: Јовановић, Ма. Цветковић, Божовић, Рудић, Kнежевић, Пантић, Ми. Цветковић, Давидовић (од 77. Анђеловић), Рошевић (од 66. Качар), Драгићевић, Јовановић(од 90. Николић). M. J. https://www.youtube.com/watch?v=dpQbRVivo2o&ab_channel=PrvaligaSrbije