Фудбал: Пораз Златибора од лидера

Фудбалери Златибора изгубили су од Инђије са 3:1 у 10. колу Прве лиге Србије. Ово је био пети узастопни меч без победе за чајетински тим, што је низ који је настао након првог тријумфа у такмичењу.

Меч је решен већ у првом полувремену када су домаћи постигли три гола до 38. минута, а Златибор је до почасног поготка стигао у 40. минуту преко Ђорђа Ивковића. Ипак, шансе за преокрет су значајно умањене само минут ксније јер је црвени картон добио Александар Цветић.

Голове за седму победу Инђије постигли су Славољуб Ђокић у 15. и 34. минуту и Владан Милосављев у 38. минуту из пенала. Екипа у зенело белим дресовима је на првом месту прволигашке табеле са 23 бода.

Екипа Предрага Ристановића пала је на 13. место са девет бодова после 10 рунди. До овог кола одбрана Златибора је уз Младост ГАТ била најбоља у такмичењу, али сада имају гол разлику 6:8.

У наредном колу, на стадион Швајцарија долази ОФК Жарково, још једна екипа из горњег дела табеле.