Фудбал: Тежак пораз Златибора код куће

Фудбалери Златибора поражени су од Жаркова резултатом 5:0 на домаћем терену у 11. колу Прве лиге Србије. Ово је најтежи пораз чајетинског тима у последњих пет година од уласка у трећи ранг такмичења, и један од најубедљивијих пораза код куће.

Стрелци за победу београдског тима били су Дамјан Достанић у 5. и 77. минуту, Дамјан Гојков у 55. и 66. и Матеја Зувић у 88. минуту.

Меч је почео лоше по екипу Предрага Ристановића јер је одбрана капитулирала већ после пет минута. Пружили су домаћи после почетног шока добру игру, имали су неколико шанси, али су ударци Ивковића и Кркотића били недовољно прецизни. Ипак, све је било решено почетком другог полувремена. Дефанзивци Златибора су веома смушено деловали што користи Гојков да дуплира предност. Екипа у белим дресовима је психички потпуно пала, изгубила се сва сигурност, тако да је Жарково са лакоћом дошло до још три поготка и убедљиве победе.

Златибор ниједном у претходних 12 сезона није примио више од четири гола код куће. Претходно су примљена три гола у прволигашким поразима у априлу 2019. године  од ТСЦ-а 1:3, у марту од Бежаније 0:3 и у фебруару исте године од Радничког такође са 1:3. У Српској лиги Запад, пожешка Слога је у октобру 2016. победила на Швајцарији 0:3, док је у Окружној лиги у априлу 2013. Полимље тријумфовало са 0:4.

После четвртог пораза у такмичењу, Златибор је пао на 14. место са девет бодова, а ово је била шеста узастопна утакмица без победе у лиги. Са друге стране, Жарково је прекинуло низ од три пораза и заузима пето место са 19 бодова. У наредном колу, Чајетинци гостују Мачви.