Фудбалери Златибора поражени од Пролетера; Бабић голом у надокнади донео победу Младости

У мечу 2. кола Линглонг Суперлиге Србије фудбалери Златибора су као номинални домаћини поражени од новосадског Пролетера са 2:0. Голове за победнички тим постигли су Данило Бацановић у 17. и Виктор Живојиновић у 21. минуту, што му је трећи гол у сезони која је практично тек почела.

Чајетински састав тако је остао без бодова и после две одигране утакмице у најјачем рангу, док је Пролетер, можда помало изненађујуће, у оба меча остварио победе без примљеног гола.

Подсећамо, утакмица је одиграна на "Градском стадиону" у Ужицу, где ће Чајетинци ове сезоне дочекивати своје противнике у Суперлиги.

У наредном колу Златибор ће гостовати ТСЦ-у, који је данас као гост савладао Рад са 3:1, иако су од 21. минута играли са десеторицом. Филип Бабић био је у саставу тима ТСЦ-а.

Нови Пазар је на свом терену изненадио Партизан (3:2), док је Вождовац као гост минималним резултатом савладао Инђију. Црвена звезда је оправдала улогу фаворита у дуелу са нишким Радничким (3:0), Јавор је истим резултатом победио Напредак, Металац је добио Мачву са 2:1, Бачка је на свом терену са 3:1 поражена од Спартака, док је лучанска Младост великим преокретом победила као гост Радник у Сурдулици са 3:2. Победнички гол је у судијској надокнади постигао Ђорђе Бабић.

ФК Златибор: Чупић, Јездимировић, Стојић, Ђаковац, Тодоровић (од 26. Стаменић), Глишовић, Миличић, Јањић (од 87. Ибрахим), Крстић (од 71. Бјелош), Ивановић (од 46. Вукић), Радмановац (од 46. Ђокић). На клупи: Стаилковић, Мирковић, Радовић, Његуш. Тренер: Предраг Ристановић

ФК Пролетер Нови Сад: Петрић, Митровић, Јовановић, Бацановић (од 74. Којић), Миросављев (од 87. Галић), Весић (од 68. Миленковић), Ковачевић, Леандро, Илић, Андрејевић, Живојиновић (од 74. Кнежевић). На клупи: Елесин, Пејић, Јоковић, Јанковић, Милошевић, Паповић. Тренер:Бранко Жигић

(фото: архива)