Кошарка: Победа кадета, пораз млађих пионира

Кадетска селекција КК Златибор дошла је до прве победе у Међурегионалној лиги Центар. Они су као домаћини у утакмици 5. кола савладали екипу краљевачке Слоге са 86-70 (28-18, 16-26, 21-14, 21-12).

За разлику од прве четвртине, у којој су стекли +10, домаћи су у другом периоду били у подређеној улози, тако да је Слога серијом 16-4 успела да предност Златибора од 30-19 претвори у пола коша вишка (34-35).

У финишу треће четвртине досуђена је техничка грешка клупи гостију, после чега је Пећинар са четири поена вратио осетну предност свом тиму (63-54) која се до краја меча увећавала. У завршници меча она је износила и 19 поена (84-65).

Најзапаженији у домаћем табору били су Ђорђе Лојаница (34 поена, седам скокова, шест украдених лопти), Никола Јовановић (18 поена, седам скокова, шест додавања), Павле Пећинар (18) и Никола Колев (12). Код гостију, Владимир Богојевић имао је 21 поен и шест скокова, Петар Мишић је уз 16 поена имао шест скокова, а Лука Вујисић је постигао 15 кошева и ухватио пет лопти.

КК Златибор: Туцовић, Лојаница 34 п. 7 ск. 6 ук, Пећинар П. 18, Млађеновић 2, Љубојевић, Ивановић, Грбић, Ристивојевић 2, Пећинар А, Јовановић 18 п. 7ск. 6 ас, Колев 12. Тренер. Душко Пантовић

КК Слога: Милосављевић 4, Мишић 16 п. 6 ск, Николић 4, Влаховић, Вујисић 15 п. 5 ск, Богојевић 21 п. 6 ск, Гојковић 2, Кусмук, Миливојевић, Недељковић 3, Орешчанин, Златић 5.

У дебитантској утакмици у Регионалној лиги млађи пионири Златибора поражени су на свом паркету од Златара са 53-14. Гости из Нове Вароши пре свега су искористили предност у висини, чиме су дошли до победе у овом мечу.

КК Златибор. Чантрић 1, Лазаревић 4, Станојчић, Митровић, Веланац, Нинчић, Савичић  3, Крстовић 2, Брашанац 1, Радибратовић, Луковић, Тодосијевић 2. Тренер: Миодраг Милојевић

КК Златар: Бјелић, Дрнда, Шуман 4, Трмчић 2, Аврамовић 9, Лојаничић 2, Зечевић 1, Дивац 18, Јелић, Курћубић 4, Обућина, Љубојевић 8.