Кошарка: Реванш Динамику у великом стилу

Дуел Јоксимовића и центра Динамика Шуловића

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су Динамик са 84:81 у гостима у 20. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије. У веома узбудљивом дербију Чајетинци су пружили сјајну игру и дошли до 17. тријумфа у сезони који може бити круцијалан за одбрану титуле.

Меч на Дорћолу обележиле су честе промене вођства, одлично постављена игра екипе Страјина Недовића, добра концентрација у завршници и најбоља партија Лазара Јоксимовића у сезони.

Од почетка меча је виђена уједначена борба и веома ефикасна нападачка игра. У стартној петорци Златибора био је Александар Поњавић који је добио улогу плејмејкера како би се растеретили Протић и Ђукановић за нападачке улоге, и парирало се бековима београдског тима који су вешти са лоптом. Већ у првом полувремену је Јоксимовић најавио да ће имати добар меч јер је био сигуран са линије слободних бацања, јер је Марко Тејић имао смањену минутажу због болести. Ниједан тим није успевао да створи разлику већу од пет поена и сваки посед је био веома значајан, па је у другом полувремену виђен мањи број поена. С обзиром да су у овом дербију испод свог тројкашког просека шутирали и Динамик (4/21) и Златибор (7/30), скок је био пресудан чинилац, у чему су Чајетинци били бољи са 46:39. Поентерском серијом Ђукановића и Тејића Златибор долази у вођство, које је у последње две одбрамбене секвенце сачувао одличном дефанзивом најпре Поњавића, а потом и Јоксимовића

Најбољи стрелац на мечу био је Брано Ђукановић са 22 поена, док је капитен Немања Протић убацио 19 поена уз четири тројке и девет подељених асистенција. Највише индексних поена имао је Лазар Јоксимовића који је уз 19 на кошгетерском конту додао и чак 14 скокова. Близу дабл дабл учинка био је Александар Поњавић који је уписао осам поена и 11 ухваћених лопти. Од ове утакмице у саставу више није Американац Антонио Вудс са којим је прекинута сарадња. У екипи Динамика је 15 поена постигао искусни Немања Јарамаз.

Победом у мечу који је померен за неколико дана због учешћа Чајетинаца на турниру АБА2 лиге чајетински кошаркаши су се реванширали Динамику за пораз у првом делу сезоне на домаћем паркету и сада имају три победе више на свом конту. На другом месту табеле је Металац који има две победе мање, а у овој рунди је изгубио од Војводине. Кошаркаши Златибора у наредном колу дочекују екипу Дунава у недељу 5. фебруара у Спортској дворани Чајетина од 18 часова.