Кошарка: Велика победа Златибора против Младости

Kошаркаши Златибора победили су Младост резултатом 107:101 на другом мечу АБА2 балона у Сарајеву и дошли до шесте победе у деветом колу такмичења. У одличној нападачкој представи коју је донео овај српски дерби, чајетински тим је имао добра решења у правим моментима не дозволивши великом ривалу да наметне свој ритам.

Сви играчи су дали велики допринос у веома значајној победи, а најефикаснији у тиму Страјина Недовића био је Душан Кутлешић са 22 поена (4/5 за два, 2/4 за три) уз пет асистенција, чија је мета углавном био центар Брендон Мекој који је убацио 19 поена уз 13 скокова. Крилни центар Драгослав Папић убацио је 15 поена и са две тројке допринео да тим буде на 50% успешности у шуту за три  (12/24). Плејмејкер Петар Воркапић је постигао 12 поена уз седам асистенција и пет скокова, а био је стартер због повреде Немање Протића који није наступио. И Алекса Чабрило је имао 12 поена, а све је убацио у првој четвртини (2/2 за три) наметнувши ритам који су саиграчи пратили до краја.

У екипи Драгана Јаковљевића која је такође била ослабљена неиграњем Треја Дрексела истакао се последњи ангажовани играч Александар Аранитовић са 22 поена, док је Американац Квамејн Мичел убацио 17, а 17-годишњи Матија Белић 16.

Да подсетимо, Златибор је једини тим који је савладао Младост у Кошаркашкој лиги Србије, а меч у другом кругу првенства је требало да се одигра у јануару, али је одложен због коронавируса. Колико је други регионални ранг уједначен показује стање на табели које се готово после сваког кола мења, јер је разлика од другог до 10. места изражена у три победе.

Чајетинци добро почињу меч, са добром игром нападу упркос пресингу Земунаца. Већ прва четвртина је најавила велики број поена, а предњачио је Чабрило који не промашује за три и постиже 12 поена. Младост је рано искористила и бонус па Чајетинци то користе да имају предност после првог периода 29:25.

Ипак, номинални домаћин боље отвара други квартал и долази до изједначења 31:31. Грешке у нападу и на преносу лопте прекида Воркапић тројком, а своју епизоде добро су одиграли Јефтић и Марјановић са убаченим тројкама и тако одговарају нападима Младости која на полувремену води са 55:54.

На отварању другог полувремена Чајетинци промашују тројке, али долазе до поена са слободних бацања јер је Младост већ после непуна три минута искористила бонус. Уследиле су изгубљене лопте екипе која у КЛС-у има скор 22/1 и Златибор са новом тројком Воркапића прелази у вођство. Уследила је добра сарадња Кутлешића и Мекоја, који на добра додавања поентира испод самог коша. То Златибору доноси плус седам, а ту предност одржава са два везана коша Митровић за 84:77 пред одлучујући период.

Митровић поенима отвара и последњу четвртину за максималних плус девет, али Младост се враћа поенима Аранитовића и његовом тројком прилазе на поен заостатка. Златибор одбија тај налет и опет иде на четири поена вишка (93:89), а кључан моменат била је украдена лопта Кутлешића кога у контри зауставља Игбану. Нигеријац добија неспортску и техничку грешку и бесан напушта терен. Из тог напада Златибор долази до прве двоцифрене предности тројком Кутлешића 89:99, коју одмах враћа Мичел и продужава стрепњу. Младост је појачала пресинг у последња два минута како би преокренула, али иако су освојили пар лопти, тројкама Папића и Ризнића златиборски тим решава утакмицу у своју корист.

Занимљиво да је дан раније и фудбалски клуб Златибор победио Младост, али лучанску, у Суперлиги Србије. У наредном мечу, последњем у сарајевском балону Златибор игра против домаћина Спарса, у суботу такође од 12 часова.

Младост - Златибор 101:107 (25:29, 30:25, 22:30, 24:23)

Дворана: Хотел Хилс, судије: Савовић, Весковић, Никшић.

Младост: Радовић, Мичел 17, Белић 16, Миленковић 3, Милосављевић 8, Игбану 11, Гомбо 12, Прља 10, Аранитовић 22, Сар, Јаковљевић, Митровић 2.

Златибор: Чабрило 12, Кутлешић 22, Марјановић 5, Митровић 10, Јоксимовић, Јефтић 3, Ризнић 3, Воркапић 12, Папић 15, Мекој 19 (13ск), Станојевић 4, Павловић 2.