Кошарка: Златибор доживео пети пораз у АБА2 лиги

Кошаркаши Златибора изгубили су од Горице резултатом 72:57 у утакмици 11. кола АБА2 лиге на четвртом турниру који се одржава управо на Златибору. Чајетински тим је пропустио прилику да победом потврди пласман у плеј оф такмичења јер је сада на учинку 6/5, док хрватски тим и даље има шансе са четвртом победом.

Екипа Страјина Недовића је била ослабљена неиграњем Бојана Станојевића, Алексе Чабрила, Андрије Марјановића због коронавируса, одсутан је био и помоћни тренер Иван Тмушић, док је од раније повређен Немања Протић.

Најефикаснији у тиму Јосипа Сесара био је капитен Иван Мајцунић са 20 поена, док је Мате Калајжић постигао 15. У екипи Златибора нико није постигао двоцифрен број поена, а девет је имао Брендон Мекој уз осам скокова, а поен мање Драгослав Папић.

Меч је имао тврд почетак са јаком одбраном и изнуђеним промашајима на обе стране. Играчи Горице су доказали да играју веома агресивно са доста притиска на спољну линију, али су промашили неколико шутева, нарочито за три па је после пет минута било тек 8:8. Златибор је имао нападачку продукцију, шут за три је прорадио преко Митровића и Папића, а до четири поена долази Мекој, на додавање Воркапића и из дуге двојке. Чајетинци поенима Кутлешића и другом тројком Папића долазе до предности 16:12 и осетније предности. Но, Горица прави мини серију после тајм аута Сесара и тројком Мајцунића прелазе у вођство после прве четвртине.

Горица чува предност од неколико поена, иако Митровић тројком смањује на минус три (26:23), али убрзо поенима из рекета тим из околине Загреба долази до највећих плус седам (30:23). Поново Чајетинци смањују разлику тројком Кутлешића, али не успевају да направе даљи преокрет. Нису ни противници бриљирали у нападу, па због пар изгубљених лопти поенима са слободих бацања Кутлешића и Јоксимовића смањују на један разлике, а у последњем нападу млади центар из Чајетине погађа за два после офанзивног скока за 35:34 у корист Горице после првих 20 минута.

Како је завршио прво полувреме, Златибор је тако почео и друго, офанзивним скоком и поготком Павловића за прелазак у вођство. Тројка уз звук сирене Воркапића дала је додатни подстрек Чајетинцима, али и Калајжић подстрекује свој тим са пет везаних поена па је у једном периоду виђен поентерски обрачун ова два играча. Два добра индивидуална напада Павловића, али оног који наступа за Горицу, донели су предност хрватском тиму од седам поена, други пут на мечу. Стајао је резултат 48:41 на семафору током неколико промашених напада обе екипе, а серију прекида својом другом тројком Јефтић. Ипак, истом мером одговара расположени Калајжић који убацује 10 поена у трећем периоду и Горица води пред последњих 10 минута са 51:44.

До прве двоцифрене предности формални домаћини на овом мечу долазе тројком Мајцунића, а капитен Горице везује и другу тројку за 57:44. Тргнуо се Златибор новом тројком Јефтића, али после досуђеног неспортског фаула, хрватски тим долази и до вишка од 14 поена (61:47) на нешто више од пет минута до краја. Смањује Недовићев тим на 10 разлике, и након пожртвоване одбране Ризнића крећу у напад у ком су могли да додатно изврше притисак, али две тројке промашује Јефтић. Уследила су два закуцавања Љубичића којима Горица долази поново до лагодне предности за привођење меча крају у последња два минута.

У наредној утакмици Златибор игра против Подгорице, у петак од 13 часова, а потом против МЗТ-а у недељу.

За разлику од осталих екипа, Горица је први пут заиграла на Златибору, јер на претходни турнир није дошла због превише случајева коронавируса у својим редовима. У досадашњим мечевима 11. кола на четвртом турниру забележени су следећи резултати: Младост - Сутјеска 80:90, Ловћен - Широки 75:66, Спарс - МЗТ 75:68, Студентски центар - Хелиос Санс 83:78.

Горица - Златибор 72:57 (17:16, 18:18, 16:10, 21:13) Дворана: Туристичко рекреативни комплекс Златибор, судије: Јавор, Марић, Гајшек. Горица: Мајцунић 20, Калајжић 15, Машић, Савић 2, Батур 5, Павловић 6 (7ск), Мазалин 5, Уљаревић, Љубичић 11, Баковић 4, Капуста 4. Златибор: Остојић, Кутлешић 7, Јоксимовић 4 (6ск), Митровић 6, Јефтић 7, Ризнић 2 (5ас), Воркапић 7 (6ск), Папић 8, Мекој 9, Павловић 7.