Кошарка: Златибор пружио отпор, али опет поражен

Кошаркаши Златибора изгубили су од ФМП - а са 87:94 у другој утакмици четвртфинала Суперлиге Србије на домаћем терену. Тим из Железника овом победом се пласирао у полуфинале првенства, док ће Златибор играти против пораженог из меча Борац - Динамик у борби за пето место и пласман у АБА 2 лиге.

Екипа Вање Гуше је за разлику од првог меча који је у непотпуном саставу изгубила са 49 разлике, показала много бољу игру и добар отпор екипи која је у одличној форми.

Најефикаснији у домаћем тиму са по 24 поена били су Драгослав Папић и Милан Вулић који није имао ниједан промашај из игре. Оба играча су играла недовољно опорављена од повреда, као и Владимир Величковић, док Немања Симовић и Младен Пантић ни вечерас нису наступили.

Код победника су се истакли веома расположени бекови Немања Ненадић са 29 поена и Марко Јеремић са 19, који је убацио свих пет покушаја за три поена.

Гости су на почетку правили Златибору проблеме у рекету преко својих центара Оџа и Апића и полако долазили до сигурне предности 22:13 на крају прве четвртине, а потом и до масималних 33:19. У наставку је тренер Гуша поставио зону и пресинг који су уродили плодом и на крилима Вулића који погађа у серијама, Златибор смањује заостатак на четири поена. После најефикасније четвртине овог двомеча било је 43:51 пред друго полувреме.

Златибор поново лоше отвара четвртину па се "пантери" одвајају, али домаћи се враћају серијом 14:0 и тројкама центра Маројевића прелазе у вођство 60:57. Тренер гостију Јовановић ослонио се тада на своја најјача оружја у нападу, и Јеремић и Ненадић су држали ФМП у игри, па је пред одлучујући квартал било 71:71. Ношени подршком публике Чајетинци праве нову серију и долазе до највећег вођства 78:71. Ипак, у наставку нису имали довољно снаге да предност очувају. При резултату 81:75, Ненадић убацује 12 од следећих 16 поена Београђана, индивидуални квалитет и физичка спремност гостију су дошли до изражаја, а играчи Златибора су били уморни, док је надахнути Милан Вулић средином последње деонице добио пету личну, што му је веома тешко пало, јер са саиграчима није могао да покуша да извуче победу из овог меча.

На крају меча домаћа публика је аплаузом наградила тим, охрабривши их пред следеће мечеве.

Екипа Златибора у петак ће сазнати да ли ће се састати са Борцем или Динамиком, док ФМП за финале игра са победником овог меча. У борби од петог до осмог места која почиње у уторак, други пар ће чинити Вршац и Мега Бемакс, која је учесник АБА 1 лиге па јој пласман није од резултатског значаја. https://www.youtube.com/watch?v=MGdwN1rzxpw

Златибор - ФМП 87:94 (13:22, 30:29, 28:20, 16:23)

Дворана: Ваи Таи, гледалаца: 400, судије: Белошевић, Николић, Јевтовић.

Златибор: Поповић 6 (9 ас, 8 ск), Тмушић, Величковић 3, Вулић 24 (7/7 из игре), Смоловић, Чорбић, Ризнић 11, Гуџић 6, Маројевић 13 (6 ск), Папић 24, Спасов.

ФМП: Ђоковић 6, Јеремић 19 (5/5 за 3), Апић 13, Пот 4, Ненадић 29, Бурсаћ 4, Радовановић 3, Хамфриз, Шешлија, Симанић 5, Симеуновић, Оџо 11.