Кошарка: Златибор рекордер КЛС-а

Кошаркаши Златибора победили су Раднички из Крагујевца резултатом 124:88 у заосталој утакмици 12. кола Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Екипа Страјина Недовића постигла је рекордан број поена у првенству ове сезоне и изједначила највећи поентерски учинак у лиги за претходне четири године.

Домаћа екипа је већ у првој четвртини најавила да ће имати одлично нападачко вече са чак 38 поена за првих 10 минута. Златибор је долазио до поена из контранапада, а одлично је га служио и шут за три поена. У првом полувремену чајетински кошаркаши убацили су 12 тројки из 24 покушаја, и овај сјајан шутерски проценат водио их је до убедљиве разлике од 18 поена на пола игре.

Крагујевачки састав био је ослабљен неиграњем Филипа Думића и Матије Поповића, а најбољи и најискуснији играч лиге Рашко Катић након опоравка од повреде није пружио партију на свом нивоу. То је један од разлога зашто гости нису успели да угрозе разлику у наставку, већ су дозволили да Златибор не стрепи до краја, већ да увећа предност.

Са 124 поена Златибор је достигао цифру коју ниједна друга екипа ове сезоне у КЛС-у није успела, а изједначио је и рекорд Војводине за претходне четири сезоне Прве лиге. Чајетинци су убацили укупно 18 тројки из 41 покушаја, што је такође највећи број убачених шутева за три поена у сезони.

Сви играчи Златибора су се уписали у стрелце, а најефикаснији је био Душан Кутлешић са 21 поеном, од тога 17 у првом полувремену. Распуцан је био и Драгослав Папић са 18 поена, од тога четири тројке, а разиграо се и Андрија Марјановић који је уписао 17 поена. Близу трипл-дабл учинка био је Петар Вокрапић са 12 поена, 10 асистенција и шест скокова, док је Дејан Јефтић одиграо први меч у чајетинској дворани након дебија на гостовању у Новом Пазару, а представио се са 0сам поена.

У осмом поразу Радничког истакао се бивши играч Борца, Динамика и Партизана Андрија Стевановић са 25 поена уз седам асистенција и пет скокова. За Крагујевчане је дебитовао и нови играч, Суданац Маријел Мединг са 14 поена и по два скока и блокаде.

Са друге стране, Златибор сада има скор 13/3, а у наредној утакмици дочекују Напредак из Алексинца у недељу од 18 часова пре одласка на други балон АБА2 лиге.

Златибор - Раднички 124:88 (38:26, 29:23, 26:21, 31:18)

Дворана: Спортски центар Чајетина, судије: Милојевић, Ковачевић, Живковић.

Златибор: Протић 3 (6ас), Чабрило 11 (4ск, 3/4 за три), Кутлешић 21, Марјановић 17, Јоксимовић 4(4ск), Митровић 13 (3/4 за три), Јефтић 8, Ризнић 6, Воркапић 12 (6ск, 10ас), Папић 18 (4/7 за три), Станојевић 8, Павловић 3.

Раднички: Мединг 14, Јовановић 8 (10 ск), Филиповић, Панишић, Недељковић 3, Димовски 2, Стевановић 25 (7ас, 5ск), Глишовић, Катић 13, Вељовић 10, Ђорђевић 13.