Кошаркаши савладали Нови Пазар

Кошаркаши Златибора остварили су десету овосезонску победу, пошто су у 25.колу Прве лиге Запад, на свом паркету савладали Нови Пазар са 89-73 (24-11, 23-12, 18-25, 24-25), чиме су и математички обезбедили опстанак у лиги. С обзиром да је гостујући тим све бриге око опстанка пребринуо још претходне недеље, овај меч играо се без резултатског притиска, тако да је домаћи састав већ до краја прве четвртине успео да стекне двоцифрену предност (24-11), која је у наставку утакмице у одређеним тренуцима износила и скоро 30 поена разлике.. Најефикаснији у домаћем тиму био је Владимир Мајсторовић са 22 поена, од чега чак 6 тројки, Радојичић је убацио 19, док су двоцифрени били још Кнежевић (17) и Смоловић (10), а треба истаћи и веома добру партију Рајовића у одбрани, поготово у првом полувремену. Код гостију, највише су се истакли Хаџерић са 18 и Латифовић са 13 поена. Ова победа екипе Златибора још више добија на значају када се у обзир узме чињеница да су резервисти добили запажену минутажу. -Скоро сви играчи на које смо рачунали ове сезоне су играли, с тим што капитен Стаматовић није улазио у игру због повреде. Исконтролисали смо скок и заиста доминирали на овој утакмици, којом смо успешно окончали борбу за опстанак- изјавио је тренер домаћег тима, Владан Калоперовић. Стратег гостујуће екипе, на сличан начин је приступио овом мечу. -Ми смо играли апсолутно растерећено. Обезбедили смо опстанак, тако да сам пружио шансу свима, па и оним играчима који у досадашњем делу сезоне нису добијали прилику, како би мало осетили драж игре. Честитам екипи Златибора на заслуженој победи-изјавио је тренер Новог Пазара, Вахид Хаџерић. Ово је била последња овосезонска утакмица КК Златибора пред својом публиком, а у последњем колу, очекује их гостовање екипи Полета из Ратине, на којем ће покушати да дођу до прве и једине победе на гостовањима у овом првенству. КК Златибор- КК Нови Пазар 89-73 (24-11, 23-12, 18-25, 24-25) Дворана: „Хала спортова“ у Чајетини Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 4, Пантовић, Мимић, Чорбић 5, Кнежевић 17, Милутиновић 4, Мајсторовић 22 (6 тројки), Смоловић 10 п. 6 ск, Ковачевић 4, Рајовић 4 п. 5 ск. 2 бл, Стаматовић, Радојичић 19. Тренер: Владан Калоперовић. КК Нови Пазар: Кличковић, Алић 5, Ницевић 5, Латифовић 13, Шутковић 4, Хаџерић 18, Белић 8, Спахић 4, Торбић 10, Зековић 2, Шустерац 2. Тренер: Вахид Хаџерић. Судије: А. Лакетић (Ужице) В. Жунић (Ужице) Делегат: Д. Стојановић (Ужице)