"Сигуран сам у одличан резултат ДСС на овим изборима. Mи имамо своје ставове и принципе, јер сви знамо како се живело за време Владе Војислава Коштунице. Потрошачка корпа била је 22.000 динара 2008. године, а сада је та иста потрошачка корпа 66.000. Нисмо причали бајке о некој Европској Унији и да ће нам неко други помоћи. Ми смо имали конкретне резултате и живело се боље. Нико нама неће дати богаство и нећемо имати ништа ако то не остваримо сами. Зато позивам грађане да на овим изборима гласају за политичку неутралност, за Демократску странку Србије, јер то је глас за бољи живот", истакао је данас на Златибору Ненад Поповић, потпредседник ДСС, који се састао са представницима општине Чајетина и чајетинским привредницима.
Поповић је нагласио да ДСС заговара пре свега политичку неутралност, а то подразумева једнаке односе са свима, и са Европском унијом и са Руском федерацијом.
"Србија нема много пријатеља, Русија нам је највћи пријатељ. Са Еврипском унијом треба да имамо чисте односе, а не да будемо чланица ЕУ. Да сарађујемо економски и политички, као и са свим другим земљама. Ми имамо мало конкурентских предности данас у односу на земље у окружењу. Србија је једина земља која има бесцарински споразум са Руском федерацијом, али се још увек не користи у довољном облику и све се ради углавном стихијски. Уколико наставимо европске интеграције, ми ћемо изгубити овај бесцарински споразум са Руском федерацијом. Ево, био сам сајму туризма у Москви, и један од значајнијих наспута имала је ваша компанија "Златиборац", као и још две компаније, и управо је у томе шанса за наш извоз пољопривредних и прехрамбених производа. Прошле године извоз меса порастао је три пута, а извоз сира и млечних произвда четири пута. Ми немамо нигде такав потенцијал извоза, као што је за Руску федерацију. Основни разлог за ово су квалитет и добре цене, а ми то не бисмо успели са царином. Пошто нема царине, ту смо у бољој позицији од Пољске и сви других земаља из Евопске уније. Уласком у ЕУ, Србија ће згубити овај споразум са Русијом. Зато Србије не сме да иде ка чланству у ЕУ, треба да настави добру сарадњдњу са Русима. Србија треба да буде политички неутрална и да сачува оно најбоље што имамо за нашу привреду. Са дуге стране, потенцијал извоза постоји, и расте сваке године по два пута", истакао је Поповић.
Поповић је додао да се време владе Војислава Коштунице од 2004. до 2008. године боље живело, него данас.
"Тада је постојало министарство тузма, формирана су Скијалишта Србије, и то су те ствари које покрећу туризам, а те ствари треба да покрену и Златибор. Све смо ми то имали. Након тога, министарство је укинуто, а туризам је од стране државе уништаван стихијски. Прво што ћемо да урадимо када ДСС дође на власт, биће формирање канцеларије за развој сарадње са Руском федерацијом. Данас постоје на десетине канцеларија у Србији које се баве сарадњом са ЕУ, имамо и потпредседника Владе за Европске интеграције и у скупштини два одбора за развој Европске интеграције, а ни један човек се у Србији институционално не бави односима са Руском федерацијом. Зато нам је потребна канцеларија за развој сарадње са Руском федерацијом, да се приступи решавању овог кључног проблема, а то је подизање стандарда грађана. Када је у питању туризам, ова канцеларија би имала задатак на привлачењу руских туриста. Још једном да нагласим, за време Владе Војислава Коштунице, укинуте су визе за грађане Србије који путују у Русију, и за Русе који долазе код нас. Зато држава мора да уложи у туризам, а само тако ће јој се то и вратити кроз разне порезе и запошљавање великог броја људи. Туризам у свету данас запошљава десет пута више радника него фабрике аутомобила, а код нас се од туризма добија мање од 2 % бруто домаћег дохотка, док је то у земљама у окружењу око 15%. Бруто домаћи доходак од туризма морамо да повећамо бар три пута, а то не може да се деси без системске подршке државе", наглашава Ненад Поповић.
Упитан како је задовољан радом локалне самоуправе у Чајетини, на чијем челу су представници ДСС од 2004. године, Поповић је одговорио:
"Општина Чајетина је данас најбоља општина у Србији, а то доказују оставрени резултати. Само прошле године, издато је грађевинских дозвола више него у било ком граду у Србији. Овде људи долазе и сви су веома задовољни. Ово је сигурно најбоља локална самоуправа у Србији и сигуран сам да ће и након следећих избора, ако ДСС буде на власти, ово опет бити најбоља општина".