У Галерији Културног центра Златибор синоћ је отворена изложба слика арт-симпозијума „Сликарска душа истока“, чији је оснивач Ђорђе Вукадиновић.
Седамнаест слика које су настале на Међународном сумпозијуму „Сликарска душа истока“, синоћ су изложене у Галерији Културног центра Златибор. Ђорђе Вукадиновић,оснивач овог арт-симпозијума , каже да је ово ретроспектива свега што је настало на последња два симпозијума, која су одржана на Златибору, а у којима је учествовало 38 врхунских уметника из девет земаља.
„Нема сликара који се не одазива на вашу планинску лепотицу, и направили смо одличну комбинацију са Културним центром Златибор, ТО Златибор, општином Чајетина, као и са Радом Филиповићем, са којим сам почео прво да сарађујем“, рекао је Ђорђе Вукадиновић, сликар.
Уметници су током боравка на Златибору , поред добрих услова за рад, имали прилику и да упознају све природне лепоте овог места, али и да посете најатрактивније локатитете.
„Златибор је увек најбоља инспирација, не базирам се само да се раде класични пленери, отворено сликарство, већ тражим од људи да раде оно што најбоље умеју. Ова изложба је повезана само за Златибор, ту су слике које су везане за тематику Златибора, Етно села Сирогојно, водопада Гостиље“.
Општина Чајетина препознала је и подржала рад Вукадиновића, а Ђорђева жеља јесте да једног дана Затибор претвори у културну лепотицу Србије.
„Планирао сам прошле године да почнем Прво српско Бијенале уметности, али је то спречио продужени ковид и због тога сам померио. Надам се да ће Златибор бити један од саучесника мога Бијенала где ћемо окупити велики број светских уметника, са 21 светским чланом жирија, од којих би било 12 ректора светских академија“.
У претходних шест месеци слике су биле изложене у Београду на води, Галерији Штаб, у Руском дому, у Културном центру Нови Сад, Српској читаоници „Лаза Костић“ у Сомбору, aли и у сликаревом родном селу Станишићи. У Галерији Културног центра Златибор сви заинретесовани посетиоци изложбу могу погледати до 10. фебруара, сваког радног дана од 10 до 17 часова.