Пораз Златибора у Крушевцу

Фудбалери Златибора

Фудбалери Златибора изгубили су од Трајала са 2:1 у четвртом колу Моцарт Прве лиге Србије на гостовању у Крушевцу.

Златибор је после велике борбе доживео други пораз у такмичењу и остаје на четири бода. Стрелци за победника били су Предраг Павловић из пенала у 25. минуту и Игор Савић у 87, док је погодак за Чајетинце постигао Лука Чумић у 84. минуту.

Екипа Предрага Ристановића је прва имала шансу преко Дишића, али је потом у већем делу првог полувремена крушевачки тим преузео иницијативу коју је крунисаоу 25. минуту. У казненом простору је у опасном продору срушен Матејевић, а прецизан извођач био је капитен Павловић, један од најискуснијих играча у лиги. Трајал је у наставку углавном контролисао дешавања на терену, али је једну од неколико добрих дугих лопти сјајно искористио нападач Златибора Чумић, добро изградио позицију и погодио за изједначење. Ипак, домаћи долазе до победоносног гола у финишу после добре комбинације по десној страни, а стручни штаб Златибора је негодовао због судијских одлука.

У следећем колу Златибор дочекује Јединство са Уба наредног викенда.