Први пораз Златибора у новој сезони

Фудбалери Златибора поражени су од Новог Пазара на гостовању са 2:0 у другом колу Прве лиге Србије.

Домаћин је повео из пенала у финишу првог полувремена, а стрелац са беле тачке био је искусни Ирфан Вусљанин, повратник у клуб. Тада је и црвени картон добио штопер Златибора Немања Анђелковић, па су гости у другом полувремену били са играчем мање. У 54. минуту Пазарци долазе до великог вођства од 2:0 голом Матије Микетића, па измене код гостију нису уродиле плодом ни да се смањи разлика. На голу Новог Пазара стајао је бивши голман Златибора Далибор Дивац.

После два одиграна кола Златибор има један бод и на 13. је месту на табели. Нови Пазар је са четири бода трећи иза врањанског Динама и крушевачког Трајала који имају по обе победе. Подсећамо, тим из града на Јошаници накнадно је ушао у овај ранг такмичења, уместо екипе чачанског Борца, која је иступила из лиге.

У наредној рунди Златибор дочекује Земун, прошлосезонског Суперлигаша.

Нови Пазар: Дивац, Вусљанин, Рубежић, Селимовић (од 80. Новалић), Микетић (од 76. Мозес Аго), Хот, Маровац, Конестабо, Пајовић, Ђокић, Плојовић (од 68.Делимеђац).

Златибор: Чупић, Илић, Анђелковић, Глишовић, Тодоровић, Стојановић (од 55. Кијомото), Недељковић, Дивац (од 68. Вукићевић), Башановић, Јовановић, Ђокић (од 46. Тачибана).