Живот често чини да се већим делом свог времена бавимо пословима за које смо се школовали, обучавали, а у слободно време, као хоби или разбибригу, бирамо нешто сасвим другачије. Тако се и Миладин Каљевић из Шљивовице, иако машински инжињер по струци и дугогодишњи директор предузећа „Јединство-металогрдња“, одлучио да засади шљиве и у месту, у којем се прави најбоља шљивовица на свету, крене са производњом ракије.
Миломир Каљевић из Шљивовице, вишеструко награђивани произвођач ракије, каже да се овим хобијем почео бавити из више разлога. Први је тај што су, како је упамтио из дечачких дана, у периоду када се пече ракија сви расположени, што није случај кад се ради на њиви. Други је разлог жал да земља остане закоровљена јер су родитељи остарели и нису могли да је обрађују, па је на 2 парцеле засадио шљиве. А трећи је, такорећи, родољубиве природе: досадило му да виски сматрају бољим пићем од воћне ракије која се производи у месту где се прави најбоља ракија на свету! Тако је решио да парира Шкотима и њиховом пићу.
https://www.youtube.com/watch?v=BjzztydgMSU&feature=youtu.beКао човек од струке, Каљевић је схватио је за производњу добре ракије нису довољни само традиција и лепе намере већ и наука па је, користећи мноштво литературе, посебно књиге професора Нинослава Никићевића, „првог и јединог доктора за жестока пића“,како каже, дошао до сопствене рецептуре.
Квалитет своје ракије Миладин Каљевић је показао први пут учествујући на „Ракијади“ у Шљивовици 2014. године са ракијом старом 9 година, а потврдио ју је на сваком свом наступу у родном селу, као и на Међународном фестивалу воћних ракија у Ужицу. Не жели много да се такмичи јер, наглашава, треба дати простора за победе и другима. Њему је битно да су оцене врхунских стручњака припале његовој „Вили“, чије је име заштитио у Заводу за заштиту интелектуалне својине. Од општине Чајетина награђен је 2014. године Плакетом „Димитрије Туцовић“ за допринос привреди свог краја.
[easy_image_gallery gallery="461"]Мирјана Ранковић Луковић