Синоћ су наши суграђани могли да уживају у, широм света познатим, моделима сирогојнских плетиља. У организацији КСЦ Чајетина, у Дому културе одржана је модна ревија и продајна изложба одевних предмета „Сирогојно компаније“, која из године у годину, поред устаљених тржишта, осваја нове просторе.
А све је почело 1962. године када је неколико жена из Сирогојна и околине по први пут, јавно, приказало своје рукотворине. Деведесетих је скоро 2 000 плетиља већ радило за светска модна тржишта.
Захваљујући Добрили Васиљевић Смиљанић, која је као модни креатор и организатор трасирала пут и компанији „Сирогојно“ која је, настављајући започето, проширила тржиште, сирогојнске рукотворине су поставиле високе стандарде у етно моди.
„Сирогојно је познато по томе што нема класичне колекције пред сваку сезону, већ ми у својој понуди имамо и неке од модела Добриле Васиљевић Смиљанић који су креирани пре 25 или 30 година а и даље су веома популарни и тражени. Поред тога, у понуди су модели наших младих дизајнера који се инспиришу Добрилиним стваралаштвом и стварају нешто што је базирано на аутентичном Сирогојностилу, а опет смештено у контекст савремене моде“, каже за ТВ Чајетина Ана Љубојевић из „Сирогојно компаније“.
Сумирајући резултате рада при крају ове године, а узимајући у обзир економску кризу која кочи и светско тржиште, "Сирогојно компанија" је више него задовољна постигнутим. После дужег времена поново је остварена сарадња са Словенијом, нови програми сирогојнских џемпера продају се у Јапану, појавили су се нови купци у Шведској, а веома је значајан пробој на руско тржиште. Такође, прошлу годину је обележила сарадња са младом креаторком из наших крајева, Бојаном Чолић, а ова је била у знаку Џорџа Стајлера и лондонске недеље моде, као и на недељи моде у Ванкуверу.
Синоћња моднаревија била је спој старог и новог стила, а оба су код публике изазвала подједнаку пажњу, као и понос што део нашег стваралаштва оставља свој траг у свету, а уједно се као јединствено благо, кроз руке спретних плетиља којима су и песме посвећене, чува међу нама.