У Ужицу започет програм обуке за ученике старијих разреда основне школе у оквиру пројекта Зелена иницијатива за локалну заједницу

р

Након реализације програма обуке о одрживом развоју за старије основце у Чајетини, 22. новембра, у основној школи „Слободан Секулић“, започет је исти програм у Ужицу, у оквиру пројекта Зелена иницијатива за локалну заједницу. Овај важан пројекат реализује удружење Златиборски круг из Чајетине у сарадњи са Удружењем наставника „Опстанак“ из Ужица и у партнерству са јединицама локалне самоуправе Ужице и Чајетина. 

Обука се одвија кроз радионице које воде наставнице биологије Алексаднра Поповић и Милева Рогић, а циљ је оснаживање учесника и образовних институција за реализацију волонтерских и ваннаставних активности које доприносе умањењу негативних последица климатских промена, у складу са заштитом животне средине и циљевима одрживог развоја. 
На првој радионици је учествовало 10 ученица и 7 ученика 8. разреда, који су на интерактиван начин стекли нова знања о климатским промена, њиховом настанку и последицама. По речима Милеве Рогић, представнице Удружења наставника „Опстанак“ у реализацији пројекта, ученици су били заинтересовани и активни у решавању квизова и изради паноа, а попуњени евалуациони листови показују изузетно задовољство реализованом обуком.

Наредна радионица ће се одржати крајем новембра. 

Пројекат Зелена иницијатива за локалну заједницу се реализује као део програма Фонд за одрживи локални развој који се спроводи у оквиру Платформе за општедруштвени дијалог „Одрживи развој за све” која је успостављена уз подршку влада Швајцарске и Немачке, а имплементира се од Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у оквиру пројекта „Реформа јавних финансија - Агенда 2030”. Фондом непосредно руководи Београдска отворена школа (БОШ), као један од партнера на Платформи, задужена за подршку иницијативама за иновативна решења у области заштите животне средине на локалном нивоу. Додатна подршка Фонду пружа се у оквиру пројекта „ЕУ Ресурс центар за цивилно друштво у Србији” који се реализује уз подршку Европске уније у Србији