Успешан кошаркашки викенд - сениори бољи од Железничара, пионири савладали Плеј Оф

У 10. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора савладали су на свом паркету екипу чачанског Железничара са 101-72, остваривши притом јубиларну десету овосезонску победу, која их је задржала на лидерској позицији првенства са максималним учинком. (Пред почетак утакмице, минутом ћутања одата је пошта недавно преминулом кошаркашком тренеру, Ацу Петровићу). У првом полувремену виђена је веома неизвесна борба. Иако је домаћи састав успео да током друге деонице стекне двоцифрену предност, играчи Железничара су у завршним минутима тог периода успели да смање разлику и на одмор оду са прихватљивих -7 (42-35). Ипак, у трећем периоду, наш клуб је практично решио утакмицу у своју корист, поново вративши двоцифрену предност, која је овај пут износила и више од двадесет поена (76-57). У тим тренуцима, можда и пресудну улогу имао је креатор игре домаћег тима, Милош Павловић, који је практично у серији реализовао четири тројке. До краја, предност домаће екипе постепено је расла, на моменте износила чак и више од 30 поена разлике. На крају, тријумф Златибора од 101-72, чиме је клуб из Чајетине дошао до друге победе у последњих пет међусобних дуела са екипом Железничара. Интересантан податак је да су домаћи реализовали чак 13 шутева за три поена, идентично као и у прошлосезонском дуелу ових клубова у Чајетини. С друге стране, Чачани су убацили 10 шутева ван линије 6.75. У домаћем тиму, најефикаснији су били Никола Мићевић и Раденко Смоловић са по 20 поена и 5 скокова. Поново је изузетно запажену улогу имао и Младен Шекуларац, са учинком од 19 поена, 5 скокова, 4 асистенције и по једном блокадом и украденом лоптом, а треба истаћи да је на овом мечу доживео лакшу повреду током једног дуела, тако да је морао да напусти игру пре времена. Поменути Павловић постигао је 14 поена, док је Владимир Мајсторовић додао 12. - Мучили смо се у првом полувремену на њихову зону "2-3", а уз то смо промашили неке зицере и слободна бацања. Ипак, познати смо по томе да је трећа четвртина "наша". Сад се издвојио Павловић, што је добро, јер увек неко други одигра запажену улогу, поред стандардних Мићевића, Шекуларца и Смоловића, којег бих посебно похвалио. Екипа Железничара је спремала посебан скаутинг за ову утакмицу, али ја сам још раније истицао да смо ми атипична екипа за скаутинг, управо из тог разлога што се увек издвоји неко други - истакао је тренер победничког тима, Владан Калоперовић. У редовима Железничара, који је забележио четврти пораз у досадашњем делу сезоне, најзапаженији су били Милош Печенковић и Перица Раковић са по 16 поена, док је Рајко Васовић постигао 11. - Ми смо у првом полувремену имали континуитет у нападу, зоном покушали да затворимо скок противника, који је у том сегменту потпуно доминирао. Мислим да су имали око двадесет скокова више и то је можда и био кључ утакмице. Нисмо имали решење за Павловића, Шекуларца и Смоловића, али не могу да кажем да нисмо имали жеље ни борбености. Једноставно, Златибор је квалитетнија и искуснија екипа, неки играчи имају иза себе и прволигашке утакмице, тако да им свакако честитам на заслуженој победи. Наш примарни циљ је да се до краја сезоне задржимо у том горњем делу табеле- изјавио је тренер Железничара, Дарко Пандуровић. У наредном колу, Златибор ће 13. децембра гостовати у Новом Пазару, где ће играти са истоименим тимом.

КК Златибор - КК Железничар Чачак 101-72 (24-22, 18-13, 34-22, 25-15) Дворана: "Хала спортова" у Чајетини КК Златибор: Тмушић 2, Павловић 14 (4 тројке), Брашанац 1, Шекуларац 19 п. 5 ск. 4 ас. 1 бл. 1 укр. лопта, Ђуричић, Пантовић, Мајсторовић 12, Драговић, Смоловић 12 п, 5 ск. 1 бл, Богдановић 7 п. 5 ск, Стаматовић 6, Мићевић 20 п. 5 ск. Тренер: Владан Калоперовић КК Железничар: Стојковић 3, Зорнић, Петровић 3, Раковић 16, Василијевић 5 п. 5 ск, Панић 4, Шћекић 2, Васовић 11, Максић, Грујић 3, Печенковић 16, Ковачевић 9. Тренер: Дарко Пандуровић Судије: Б. Чоловић, Ф. Илић (Краљево) Делегат: М. Мијаиловић Лепу увертиру за овај меч, направили су пионири КК Златибор, који су у изузетно узбудљивој утакмици последњег кола квалификација РКС Западне Србије, као домаћин савладали екипу ужичког Плеј Офа са 71-68, чиме су обезбедили пласман у доигравање за Квалитетну лигу Србије. Последња препрека на том путу, биће им екипа Ужица, са којом ће наредне недеље одмерити снаге, а играће се само једна утакмица, највероватније у Ужицу. - Фантастично смо одиграли против физички супериорније екипе, али не квалитетније од нас. Мислим да је овај исход меча, као и коначни пласман потпуно заслужен, поготово после победе над Расом у Чајетини, када смо надокнадили и надмашили потребну разлику. Показали смо да смо после Плеј Офа најјачи у овој групи, а с обзиром на резултат данашње утакмице, можда и јачи од њих. Надам се победи у том дуелу са екипом Ужица,  улазак у Квалитетну лигу би много значио играчима овог узраста, јер их тамо очекује веома добра кошарка- изјавио је тренер пионира КК Златибор, Страјин Недовић.