Џез бенд Горданов блуз гето у петак је одржао наступ у библиотеци Љубиша Р. Ђенић у Чајетини. Свирка суботичких музичара у пријатној атмосфери трајала је око два сата.
https://www.youtube.com/watch?v=GDXCp9Renuw&feature=youtu.beЈош једном се показало да простор чајетинске библиотеке одговара и другим догађајима осим књижевних вечери наступом суботичког бенда. Пре почетка свирке представљена је историја џеза од настанка у Њу Орлеансу и ширења по градовима Америке преко доласка у Европу и популаризације у Југославији.
„Трудимо се да негујемо ту врсту музике за коју не могу да кажем да је у данашње време комерцијална, напротив, али у сваком случају то је музика која нас испуњава и чини срећним. Ми у пријатељској и другарској атмосфери волимо да пробамо, да путујемо... Ово је први пут да наступамо ван Војводине, у последње три године смо наступали углавном по локалним манифестацијама од Ноћи музеја, до разних културно – уметничких програма који могу да изађу у сусрет нама са овом врстом музике,“
каже музичар Игор Машић и додаје:
„Ми имамо велика очекивања и са великим задовољством смо се упутили на овај пут јер је и за нас ово нови доживљај. Ми се надамо да ће ово негде и у овом делу Србије да отвори један нови приступ мало другачијим стварима. Потпуно смо свесни тога да људи врло површно знају о џезу и блузу, о историјату, а кроз овакве манифестације желимо да им приближимо сву ту музику за коју ми и даље мислимо да носи одређену лепоту и одређени шарм.“
Секстет искусних музичара наступио је у нешто измењеном саставу, а постоји од 2016. године. Чајетинцима су се представили Гордан Папић (клавир), Далибор Вуксан (вокал), Златко Мамужић (труба), Нора Алберт (тромбон), Игор Машић (усна хармоника) и Мирко Пиварчик (електрична гитара). Извели су неке познате нумере као што су Fever, Wаy down in the hole, Sumertime, Aint nobodys business, уз импровизације и соло делове карактеристичне за овај жанр, а испунили су и жеље публике.
„Неопходно је за бенд оваквог калибра да прилагођавамо свој репертоар који је веома широк и обихвата један широк дијапазон, од блуза и џеза до рока, фанка, соула... То су правци којима се ми трудимо да приђемо најширој могућој музици, без обзира да ли се ради о млађој популацији, средњем добу или старијима. Трудимо се да то све уклопимо у једну опуштену и лежерну атмосферу.“
каже Машић. Да подсетимо, љубитељи џеза су и пре два месеца имали прилику у Дому културе да чују звуке ове музике, а разни музички догађаји који су се раније одржавали и у библиотеци „Љубиша Р. Ђенић“ показују да у овом месту постоји понуда културно – забавних манифестација.
[easy_image_gallery gallery="272"]