Клубови и такмичари са Златибора обележили су претходну годину у скијашком спорту и то у години када се слави век скијања у Србији.
На свечаној скупштини Скијашког савеза Србије обележена је стота годишњица од званичног почетка скијања у Србији. На скупштини су традиционално додељена признања најбољим клубовима и такмичарима у претходној сезони, а већину главних награда понели су клубови и такмичари са Златибора, што је незапамћен куриозитет. Награде за најбоље у држави однели су смучарски клуб Звезда, сноуборд клуб Златибор, Ања Илић и Рашо Јевремовић.
„Обележили смо значајан јубилеј и част ми је да баш у том моменту руководим Савезом. Манифестација одржана у Београду са великим бројем гостију где смо искористили прилику да одржимо свечану годишњу скупштину и доделимо награде такмичарима. Изузетно ми је драго као председнику са Златибора да имамо најбоље клубове у Србији. Као бившем спортисти и скијашу ми је драго да скијање на Златибору се враћа и узима епитет спорта који је традиционалан овде на нашим просторима.“
каже председник Скијашког савеза Србије Горан Јевремовић. Смучари Звезде су претходних 12 месеци били најуспешнији на такмичењима што им је донело нову узастопну титулу шампиона државе. С обзиром да је на другом месту СК Златибор и ове године остварена је доминација клубова из Чајетине у нордијском скијању. Годину су улепшали и сјајни наступи Ање Илић која је освојила први Балкан куп у каријери, а недавно и историјске прве бодове на тркама Светског купа.
Осим нордијског одбора који годинама узима медаље, ове године истакли су се чајетински клубови у друга два одбора Скијашког савеза Србије. У алпском скијању државни првак је поново постао Рашо Јевремовић. Титулу најбољег у Србији понео је сноуборд клуб Златибор са добрим наступима свих узрасних категорија током сезоне.
1922. година се узима за почетак скијања у Србији, а занимљиво је да су се такмичења у првим годинама одржавала на Авали и Фрушкој Гори што делује невероватно с обзиром да сада нема снега ни на вишим планинама. У данашњем времену рад Скијашког савеза је препозант од стране Министарства спорта и Олимпијског комитета. У плану је да се скијање додатно омасови и постане школски спорт, уз коришћење инфраструктуре Скијалишта Србије. Поред тога, Савез је покренуо пројекат у сарадњи са владом Француске о ревитализацији и изградњи мањих локалних скијалишта широм Србије