Према подацима Завода за статистику Златибор је и у септембру био најпосећенија планина у Србији са 19569 туриста од чега је око 7.100 било странаца.
Укупно је у септембру регистровано 55.011 ноћења, од чега су страни гости имали 13.235 а домаћи 41.776. Од почетка године Златибор је посетило скоро 130.000 туриста који су имали 622.977 ноћења, од чега су страни туристи остварили око 20% (125.670).
Учешћа Туристичке организације Златибор на међународним сајмовима зарад представљања дају резултате, а разлоге за посете страних туриста Србији навела је и портпаролка Туристичке организације Србије Лијана Станковић у интервјуу за турску агенцију Анадолу, уз посебно обраћање пажње на Турке и Кинезе, којима није потребна виза за долазак:
"Шта Турци мисле о Србији, показали су кроз осмишљавање слогана "Откријте блискости" због њиховог првог утиска када дођу у Србију. Кинезе привлаче неискварена природа и културно - историјске дестинације. Први избор за домаће туристе су бање, највише Врњачка и Сокобања, а потом планине Злaтибор и Копаоник,"
изјавила је Станковић. У септембру је Србију посетило 18154 туриста из Кине, док је на трећем месту по бројности Турска са 12311 туриста иза Босне и Херцеговине (12332) а испред Немачке (12176).
Занимљиво је поменути да је у септембру више гостију посетило Златибор него све остале планинске центре у Србији, у бројкама Златибор је посетило 19.569 туриста, а све остале планинске центре 17.129 туриста. Исто важи и за број ноћења, на Златибору је регистровано 55.011 док су сва остала планинска туристичка места имала 44.342 регистрованих ноћења. Златибор је на четвртом месту по броју посета међу српским дестинацијама, иза Београда, Новг Сада и Врњачке бање.
Златибор је тако шести месец у низу најпосећенија српска планина, испред Kопаоника, Таре, Дивчибара, Мокре Горе, Златара, Ивањице, Гоча…
Kако преноси портал Златибор.тв, златиборски туристички радници верују да су стварни резултати и бољи и да је Златибор имао већи број гостију и ноћења који нису обухваћени званичном статистиком. Наиме од почетка примене новог закона о угоститељству приватни издаваоци нису у обавези да госте пријављују туристичким агенцијама а преко којих се и прикупљају статистички подаци о броју туриста и броју ноћења. Ред у статистику би требало да уведе планирани електронски систем пријављивања гостију који ће повезати угоститеље, Завод за статистику, Министарство туризма као и Министарство унутрашњих послова.
У Републици Србији у септембру 2019. године, у односу на септембар 2018. године, број долазака туриста већи је за 9,6%, а број ноћења већи је за 10,0%. У септембру 2019. године, у односу на септембар 2018. године, број ноћења домаћих туриста већи је за 5,5%, а број ноћења страних туриста већи је за 16,5%.