Златибор обезбедио опстанак у лиги (видео)

Златибор обезбедио опстанак у лиги

Фудбалери Златибора победили су Таково са 1:0 у 28. колу Српске лиге Запад и тако обезбедили опстанак у такмичењу. Чајетински тим је дошао до 10. тријумфа у сезони, на два кола пре краја трећег ранга голом Вељка Влашковића у 92. минуту.
Меч два тима са истим бројем бодова је прошао у уједначеној иницијативи, а јака киша на почетку утакмице је поквасила терен и отежала игру. Чајетинци су поново показали компактност и чврстину и чекали су прави начин да упосле нападача Јованића. Екипа тренера Славише Божичића је шести пут у последњих осам утакмица одиграла беспрекорно у одбрани јер није примила гол.
Како се меч на Швајцарији ближио крају, а навијачи оба тима почели да се мире са нерешеним исходом, попустила је концентрација у одбрани гостију из Горњег Милановца. Капитен Бабић је добро извео корнер, а борбени дефанзивац Влашковић се добро снашао и убацио лопту у мрежу у 92. минуту.
Златибор је сада на деветом месту табеле са 36 бодова. Пред тимом су последња два кола са повољним распоредом јер најпре гостују екипи Слоге, а потом у последњем колу дочекују последњепласирани Михајловац.